Niepubliczne Katolickie Przedszkole im. Św. Klemensa Hofbauera

O nas

Jesteśmy przedszkolem katolickim, naszą najważniejszą wartością jest dobro dzieci

Właśnie dlatego stworzyliśmy rodzinną atmosferę, dzięki której dzieci otrzymują wsparcie oraz indywidualne podejście. Kierujemy się nowoczesnym nauczaniem, wykorzystujemy elementy pedagogiki montessori, cenimy naukę poprzez samodzielne odkrywanie i badanie świata. 

Nasze przedszkole tworzą dwie grupy, w których nie ma przepychu. Posiadamy trzy sale, dwie dydaktyczne, jedną przeznaczoną do odpoczynku, są one nowoczesne, dzięki czemu sprzyjają pozytywnym doświadczeniom dzieci. Dysponujemy salą sensoryczną, w której dzieci mogą się wyciszyć, rozładować napięcia, a także świetnie się bawić.

Niepubliczne Katolickie Przedszkole „Boży Domek” - STATUT

Krótko o przedszkolu

Niepubliczne Katolickie Przedszkole Boży Domek im. Św. Klemensa Hofbauera swoją działalność rozpoczęło 1. września 2021 roku. 

Pomysł na stworzenie takiego przedszkola, zrodził się w roku 2018 w głowach kilkorga zapalonych rodziców, którzy chcieli, aby ich dzieci miały możliwość edukacji i wzrastania w wartościach katolickich już na etapie przedszkolnym.  Z inicjatywy proboszcza parafii Św. Klemensa w Głogowie – o. Łukasza Wójcika CSsR pomysł ten przeszedł do fazy realizacji, kiedy to wyznaczone zostało miejsce i przygotowano całą infrastrukturę do stworzenia przedszkola na terenie Domu Parafialnego. W roku 2020 do życia powołana została Fundacja Edukacja z Wartościami Dolny Śląsk, prowadzona przez osoby świeckie, którym bliskie jest nauczanie Kościoła Katolickiego. Fundacja jako organ założycielski placówki sprawuje nadzór nad realizacją założeń statutowych przedszkola. 

Siedziba przedszkola znajduje się w budynku Domu Parafialnego oraz w bliskim sąsiedztwie kościoła przy Parafii św. Klemensa w Głogowie i Domu Zakonnego Redemptorystów. Przedszkole usytuowane jest w bezpiecznej przestrzeni z dostępem do prywatnego parku, które zapewnia komfortowe warunki zabawy, spędzania czasu na świeżym powietrzu i kontakcie z przyrodą. Do dyspozycji naszych Rodziców jest obszerny plac parkingowy usytuowany przy samym budynku przedszkolnym.

Budynek przedszkola obejmuje ok. 160 m² i zawiera: dwie sale dydaktyczne, leżakownię, szatnię, łazienkę z toaletami dla dzieci, pomieszczenie socjalne   i toaletę dla personelu, korytarz oraz miejsce wydawania posiłków. Boży Domek przygotowany jest na przyjęcie docelowo 37 dzieci. 

Historia

Galeria zdjęć

Budynek

nasza przestrzeń

Poznaj przedszkole Boży Domek od środka. Tworzymy komfortową przestrzeń dla Twoich dzieci, w której mogą czuć się jak w domu.

Nowoczesne wyposażenie

Domowa atmosfera

Instrumenty w salach